Web Yazılım

Web siteniz ile dijital dünyada daha fazla kullanıcıya ulaşın!

Web Yazılım, web sitelerinin HTML diline özellikler eklemek amacıyla yapılan yazılımlardır. Kült tanımdan biraz daha uzaklaşarak kullancıların aklında ki soruya en net şekilde cevap verelim. Kullanıcıların gördükleri ve aynı zamanda kullanıcıların göremediği kısımlar olarak ikiye ayırabilriz.

User Interface dediğimiz kullanıcı arayüzü bir web sitesinin somut görünümünü ifade etmektedir. Buna dahil olarak web tasarımı, logosu, yazılı içerikler, görsel içerikler, genel anlamda medyalar buna dahildir. Web Yazılım’da kullanıcıların göremediği kısım, bütün bir sistemin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayan beyin diyebileyeceğimiz noktadır. Burada bir web sitesi içeriğinde olması gereken tüm yazılımı barındırarak yazılım güvenliğini de sağlamış olur. Sitenin hızlı aynı zamanda stabil çalışması, kodların ve içeriklerin güvenliği arka planda yer alan beyin kısmından sağlanmaktadır.

Peki HTML harici hangi yazılım dilleri kullanılmaktadır? Geliştirilecek sisteme istenilen özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Temel anlamda CSS, C+, PHP, Laravel, .NET, Jquery, JavaScript şeklinde listeye ekleyebiliriz. Web Yazılım’ın içerisinde bunları okumak her biri için ayrı ayrı uzmanlık gerektirmektedir. Arka planda stabil çalışmasını sağlamak, sistemi doğru şekilde inşa etmek ise belirli bir deneyimin sonunda oluşmaktadır.

Arka planda yer alan işlemler ise bir çok denetim ve kontrollerden geçmektedir.  İlk yapılan basit, sade sitelerden sonra günümüzde bankacılık, e-ticaret, online alışveriş gibi milyonlarca insanın kullandığı yazılım sistemleri geliştirilmiştir. Web Yazılım’ın her gün geliştiği dijital dünya da yeni protokoller, standartlar ve sertifika düzenlemeleri yapılmaktadır. Kişisel bilgilerin güvenliği, kullanıcı denetimi, gizlilik gibi bir çok önemli detay göz ardı edilmemektedir. En azından etik ve ahlaki sınırlar çerçevesinde “edilmemesi” gerekmektedir.

LIM Creative olarak, başta etik değerler çerçevesinde, sonrasında Web Yazılım sistemlerinde ki 11 yıllık deneyimi ve LIMit tanımayan ekibi ile sizlere öncelikle kendimizde başlattığımız kaliteyi sunmaktan mutluluk duyarız. Sitenizi hayal edin, birlikte gerçekleştirelim.