Web Tasarım

dikkat çeken bir web sitesi tasarımı ile kullanıcı deneyimini üst noktalara taşıyın

Şahıs veya kurumları tanıtmak amacıyla yapılan, internet ortamında tarayıcıların görüntüleyeceği şekilde oluşturulan özel tasarımlardır. Normal tasarımdan farklı olarak özel bir yazılım dili olan HTML kullanılarak yapılır ve tarayıcılar üzerinden yayınlanır.

NEDEN WEB TASARIM?

21.yüzyıl ile birlikte internetin dünyada yayılımı hızla artmıştır. Bununla birlikte kişi ve kurumlar kendilerini tanıtmak için interneti de kullanmaya başladı. Son yıllarda internet hızının iyice yükselmesiyle artık bir sektör haline geldi. Yazılı metinlerin yanı sıra yüksek çözünürlükte ki fotoğraf ve videoların kullanılması da web tasarımı gözde hale getirmiştir. Bilgisayar, telefon,tablet ve hatta bazı televizyonlar üzerinden kolay şekilde ulaşılabildiği için insanlar istediği noktadan erişebilmektedir.

WEB SİTESİ NASIL YAPILIR?

İstenilen özelliklere bağlı olarak çok kolay ve kısa sürede de yapıldığı gibi, çok zor ve üstünde fazlasıyla emek harcanarak üst limitte maliyetlere de yapılabilir. Burada ki önemli nokta sitenizde ne istediğinizle ve ne kadar yatırım yapabileceğinizle alakalıdır. Hazırda bulunan temalardan yararlanarak çok fazla özelliğe sahip olmadan 1000 TL’nin altında ücretlere rahatlıkla site sahibi olabilirsiniz. Daha profesyonel ve size özel olacak şekilde tasarımlar yaptırarak insanların dikkatini çekmek istiyorsanız o zaman aşağıdaki aşamaların sonunda gelecek üst limitte ki maliyetlere hazır olmalısınız.


Web Sitesi Yapım Aşamaları:
  • Proje Başlama (Rakip Analizi, Sektörel Pazar İhtiyaçları Belirlenmesi, Kullanıcı Deneyimi mimari tasarımı),
  • Tasarım Oluşturulması (Photoshop ile şablon belirlenmesi ve onaylama süreci)
  • HTML / CSS Kodlama (Standartlara göre alt yapı çalışması yapılması)
  • CMS (İçerik Yönetim Sistemi) Entegrasyonu ve Yazılım
  • İçerik, Makale ve Seo alt yapı çalışması (Başlangıç Seviyesi)
  • Test ve Yayın aşaması