Logo Tasarımı

İşletmenizi veya markanızı en akılda kalıcı şekilde ifade eden logonuzdur. Akılda kalıcılığı, insanların sizi bir harf ile bile olsa tanıması logo tasarımının önemini size en iyi şekilde belirtir. Bu nedenle logo tasarımına vakit ayırmak, emek harcamak gerekmektedir. İlk görüldüğünde akılda kalıcılık yaratması, firmanız ile bağ kurması bilinçaltına yerleştirmektedir.  Kurumsal Kimlik Tasarımı’nın oluşturulmasında ise temel fonksiyonlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar.

Logo tasarımlarında  diğer markalardan bağımsız şekilde ilerleme ve öznel olma isteğinin önemi ön plana çıkmaktadır. Örneğin nike ile adidas, coca cola ile pepsi aynı sektör benzer ürünler yüksek rekabet içerisinde devam etmektedir. Farklarını ortaya koyarak ilerlemeye çalışırken kimi Logotype(firma veya marka isminin yazı fontları ile değişik formlara dönüştürülmesi) kullanırken kimi sadece amblem kullanarak marka tanıtımları yapmaktadır.

Temel ölçütler nelerdir?
  • Logonun firmayı yansıtması gerekmektedir. Buna bağlı olarak bir çıkış noktası seçilerek onun üzerinden yorumlar ile logo tasarımı belirlenir. Renk seçimleri de bu kriterlere uygun yapılır
  • Sıradan, nesnel bir logo tercih sebebi değildir. İnsanların aklında kalacağı yaratıcı ve öznel bir logo tasarımı gereklidir.
  • Aşırı süslemelerden uzak, göz yormayan, okunması kolay, anlaşılır bir logo tasarımı insanların sizi unutmamasını sağlar.
  • Logo kullanılabilirlik açısından hem dijital dünyaya hem de günümüz hayatına uygun renklerde uygun formatlarda olmalıdır. Bu hem maliyet anlamında rahatlatacak hem de istediğiniz noktada uygun maliyetlerle kullanabileceksiniz.
  • Logo da bir amblem olması şartı kesinlikle yoktur. Hem amblemli hem amblemsiz olarak kullanılabilmektedir. 

Tüm bu kriterlerden sonra tabii ki sizin isteklerinizi, zevkinizi yansıtabileceğiniz bir tasarım isteyeceksiniz. Lim Creative günümüzün getirdiği şartların ışığında bu konuda da size en iyi şekilde hizmetini sunarak sizin için en etkili logo tasarımı çalışmasını yapmaktadır.Kurumsal Kimlik konusunda ön plana çıkacak olan bir mihenk taşını bu anlamda önemli bir adım ile sağlamış olacaksınız

Kurumsal Kimlik ile olan bağlantısı logo üzerinden gitmesidir. Logonun renkleri dizaynı kullanılacak yazı fontu, çizgisi kurumsal kimlik tasarımı yapılırken tek bir düzen açısından önem teşkil etmektedir. Uyumlu şekilde geliştirilerek hem göze hoş bir görüntü hem de kurumsal bir bağlantı sağlanacaktır.