Küçük İşletmeler için Etkili Web Sitesi Tasarımı

Dünyayı maddi ve manevi olumsuz etkileyen COVID-19 özellikle işletmelere sorun çıkardı. İşte küçük işletmelere nefes aldıracak web sitesinden para kazanma ipucu

Koronavirüs (COVID-19) salgını, işletmelerin - özellikle küçük işletmelerin - 2020'de çalışma şeklini önemli ölçüde değiştirdi. Hem Türkiye’de hem de dünya çapında birçok küçük işletme, pandemi nedeniyle kapılarını kapatmak zorunda kaldı.

Aslında, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Bilimler Akademisi'nin (PNAS) bir araştırması , katılan 5.800 küçük işletmenin kabaca % 43'ünün , büyük ölçüde talep azalması ve çalışanların sağlık endişeleri nedeniyle geçici olarak kapanması gerektiğini ortaya koydu .
Bu kapanışların bir sonucu olarak şirketler, faaliyetlerini çevrimiçi alana adapte etmek ve kaydırmak zorunda kaldılar.

Bu, salgın başladığından beri çevrimiçi aktivitelerde bu kadar belirgin bir artış görmemizin birçok nedeninden biri olabilir.


COVID-19 Müşteri Davranışlarını Nasıl Değiştirdi?


İnternetin büyük bir bölümünü oluşturan içerik sağlama, bulut ve siber güvenlik şirketi Akamai, günlük trafikte COVID öncesi ortalama güne göre % 50'den fazla artış gördüğünü bildirdi .

Açıkçası, işletmeler ve tüketiciler, COVID-19'un ardından sürekli değişen dijital pazara uyum sağlama sürecinde. Sonuç olarak, küçük işletmelerin, bu zor zamanlarda müşterileriyle bağlantı kurmanın bir yolu olarak çevrimiçi varlıklarını oluşturmaları ve düzenlemeleri hayati önem taşır.

Bunun en iyi yollarından biri, web sitenizin marka kimliğinizi doğru bir şekilde temsil ederken müşterilerinize ulaşmasını sağlamak için işletmenizin web sitesi tasarımına öncelik vermektir.


COVID-19'da gezinen küçük işletmeler için etkili web sitesi tasarımını bu kadar önemli kılan nedir?


Etkili web sitesi tasarımı, pandemiden kurtulmayı uman küçük işletmeler için çeşitli amaçlara hizmet eder.
 
İlk olarak, işletmenizin web sitesi, özellikle COVID-19'un getirdiği kısıtlamalarla birlikte, marka temsilinizin yegane biçimlerinden biridir.

Pandemi öncesi, web siteniz, bir vitrin gibi diğer marka temsil biçimlerini tamamlayıcı nitelikte olabilir. Ancak vitrininiz kapandıysa, web siteniz artık muhtemelen markanızın müşterilerinize ulaştığı birincil ortamdır.

Bunu göz önünde bulundurarak, web sitenizin müşterilerinize ulaşmada, onların kullanıcı deneyimini kolaylaştırmada ve marka kimliğinizi iletmede mümkün olduğunca etkili olduğundan emin olmak istersiniz.

Ek olarak, COVID-19'un ardından müşterilerin alışkanlıkları ve beklentileri değişti; birçok tüketici salgından bu yana çevrimiçi alışveriş faaliyetlerini artırdı ve bu nedenle şirketlerin değişen alışkanlıklarına uyum sağlamasını bekliyor.


Kullanıcı Dostu Bir Web Sitesi Tasarımı Oluşturma


Şirketler için hızla değişen bu tüketici ihtiyaçlarını karşılamanın en iyi yolu, güçlü, kullanıcı dostu bir tasarıma sahip bir web sitesi oluşturmaktır. Bunun için sahip olunması gereken web tasarım araçlarından da yardım alabilirsiniz .

Gelişmelerin önünde kalmak için mevcut web sitesi tasarım trendlerinde güncel kalmak önemli olsa da , her etkili web sitesinin sahip olması gereken bazı temel unsurlar vardır. Bunlardan bazıları sezgisel gezinme, görsel tasarım, içerik, bilgi erişilebilirliği ve markalamayı içerir 

Web sitesi tasarımınızın bu kriterlere sahip olduğundan emin olmanın ve aynı zamanda rakiplerinin karşısında durmasını sağlamanın kesin bir yolu, bir web sitesi tasarım şirketinden yardım istemektir .

Kapsamlı sektör bilgisi ile deneyimli web tasarımcıları, işletmenizin web sitesinin mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlarken öne çıkmasını sağlamak için izlenecek en iyi uygulamaları bilir. Doğru yazı tipini seçmekten özel tasarımlar oluşturmaya kadar, bu uzmanlar vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için sizinle işbirliği içinde çalışır.

Açıkçası, COVID-19 salgını dünya çapındaki küçük işletmeler için benzeri görülmemiş bir zorluk olmuştur.

Küçük bir işletme sahibiyseniz, bu zorlukların etkilerini muhtemelen hissedeceksiniz. Pandeminin işiniz üzerindeki yansımalarını azaltmanın ve bu zor zamanları etkili bir şekilde yönlendirmenin en etkili yollarından biri, şirketinizin web sitesi tasarımının mümkün olduğunca güçlü olmasını sağlamaktır.

Etkili bir web sitesinin kriterlerini araştırırken ve bir web sitesi tasarım şirketinin desteğini alırken, müşterilerinizle bağlantınızı kolaylaştıracak ve küçük işletmenizin hayatta kalmasını sağlayacaksınız.