İntranet Yazılım

Intranet yazılımlar, kurum içi haberleşmenin temel taşı diyebiliriz. Sadece şirkete ait kapalı bir ağda ve şirketin kendi sunucusunda çalıştırılmaktadır. İnternet ortamına açılırsa “extranet”  olarak adlandırılmaktadır. 

Kurumlarda ki haberleşmeyi kolaylaştırmak adına yapılan intranet yazılımlar, şirket ihtiyacına ve isteklerine göre özel oluşturulmaktadır. Vaktin verimli kullanılması, kişi üzerine verilen işlerin son durumları, müşterilerle olan son görüşme bilgileri, geliştirilen projelerin son durumları gibi özellikler eklenerek kurum içi haberleşme de etkin rol oynar. 

Yüksek kişi sayısına ulaşan şirketlerin vazgeçilmezi diyebileceğimiz intranet yazılımlar bir çok kurumsal şirket tarafından kullanılmaktadır. Kurumsal düzeni sağlama da yardımcı olacak verileri de intranet yazılım sayesinde elde edilmektedir. Saatlik, günlük, haftalık, aylık, dönemlik, yıllık raporlama ve analizler sayesinde şirket hakkında A’dan Z’ye bütün bilgilere sahip olunmaktadır. İyi yönetilen bir şirketin zarar etmesi mümkün olmayacağından maddi açıdan da büyük bir kazanç sağlayacaktır. Aynı zamanda yaşanan sorunları tespit etmede tam bir sorun bulma aracı olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede yapılan hatalar minimalize edilerek, daha küçük sorunların gelecekteki olası büyük sorunların önüne geçilmesinde aktif rol oynamaktadır.Bunları genel başlıklar altında toplayacak olursak;
  • Kurum içi üst yetkilden alınması gereken izin onayları.
  • Kurum içi çalışan kişiler hakkında genel durum bilgileri. ( doğum günü, hastalık, izin dönemi)
  • Satış biriminin raporları.(satış sonuçları, olumlu-olumsuz görüşmeler)
  • Şirket hakkında ki genel bilgi ve dökümanların yetki durumlarına göre paylaşılması.

Intranet Yazılım şirketinizi daha işler hale getirmekle kalmaz, en verimli şekilde kullanarak zamanı kontrol etmenizi sağlar. Daha fazla bilgi almak, hizmetimizden yararlanmak için hemen bize ulaşın.