Facebook Reklamları

Facebook Şubat 2004’te ABD’de Harvard Üniversitesi öğrencileri için kurulan bir uygulama iken, kurucusu Mark Zuckerberg bile 15 yılda bu denli büyüyeceğini tahmin etmemiştir. Ancak geldiğimiz konumda, şu an 50 Milyar Dolar değeri ile dünyanın en büyük sosyal medya ağı konumundadır. İlgi ve alaka bu denli yüksek olunca yatırımlar, anlaşmalar ve geliştirme destekleri tabii ki bitmedi. Her birim için ayrı ayrı yatırımlar alan Facebook, kendini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor.

Bu kadar büyük bir kullanıcı ağına sahip olup da burayı yeni bir Pazar haline getirmemek tabii ki imkansızdır. Bunun farkında olan Facebook, işletmeler için reklam ve marketplace servisini geliştirdi. İşletmeler sunduğu hizmet veya ürünler için business.facebook.com üzerinden reklam verip yönetim yapabilirken, daha çok bireysel kullanıcıların kullandığı marketplace bulunmaktadır. 

Facebook Business üzerinden istediğiniz yaş, cinsiyet, ülke, dil gibi seçeneklerde reklam verebilirsiniz. Örneğin; reklam yönetimi yaptığımız bir saç ekim firması için yurtdışı reklamlarını Avrupa’dan Amerika’ya, Asya’dan Avustralya’ya kadar hedef kitle seçimleri ile belirlemekteyiz. Ülke ülke araştrma yapıp faydalı faydasız ayırıp, hangi yaş kitlesinin daha faydalı olacağına, hangi yaş kitlesinin potansiyel müşteri olamayacağına kadar analizler yapılmaktadır. Kimi ülkelerde sadece şehirler alınmakta olup etkisi azımsanamayacak düzeydedir. Yılların getirdiği tecrübe ve deneyim ile Facebook Business’ta ürünlerini, hizmetlerini yurt içi-yurt dışı duyurmak için çabalıyoruz. Sadece reklam yönetimi ile de bırakmıyoruz. Aynı zamanda reklamlarda yayınlanacak olan görsel seçimlerinden, maliyet analizlerine, ayrılması gereken minimum-maksimum bütçelere kadar şeffaflık içerisinde tartışıp getirdiği anlık müşteriler ile gelişim sağlamaktayız.

Facebook Business üzerinden verilecek reklamla da minimum maliyetler ile daha fazla kişiye ulaşmak için Lim Creative ekibi bu konuda da desteğini sağlıyor. Kampanya oluşturulması aşamasında karşılıklı fikir alışverişi, analizlere dayalı planlamalar, sürekli olarak gerçekleştirilen optimizasyon, kampanya durumu hakkında düzenli olarak yapılan bilgilendirmeler ile sürekli olarak sizi de aktif tutuyoruz. İşinizin sizin için kıymetini anlıyor, bizde aynı özenle yaklaşıyoruz. Daha fazla kitleye hitap etmek, PR yapmak, uygun maliyetlere ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak, daha fazla bilgi almak için hemen bize ulaşın.