Domain ve Hosting

Kendinize veya firmanıza ait bir kullanıcı adı almak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken bir domain(alan adı) satın almaktır. Domain tam olarak örnek vermek gerekirse ” www.***.com“ şeklinde yazıldığında yıldızlı bölgede ki alandır. Sitenizin adı yani adresi tamam ancak aktif hale getirilmesi yazılım dosyaları, içeriklerin yüklenebilmesi için gereken bir alan var. Bunu da hosting dediğimiz sağlayıcı sayesinde yapmaktayız. Sitenize ait HTML, PHP, Laravel, CSS, yazılı metin, fotoğraf dosyaları bu alana kaydedilmektedir. İnsanların sizi Chrome, Firefox gibi tarayıcılardan bulması için gereklidir.

Günümüzde yaşanan çok fazla sorun ile birlikte siteler düzenli olarak kontrol edilmediğinde tamamen stabil çalışamamaktadır. Rakipler tarafından yapılan çökertme girişimleri, anlık olarak sunucu sağlayacısında yaşanan kesintiler ile sitenizde eksiklikler ve haliyle sıkıntılar yaşanması mümkündür. Lim Creative ekibi  domain yönetiminiz, e-mail yönetimleriniz, site trafik akışı, sunucudan kaynaklı site hızınız, genel sunucu servis bakımları gibi tüm konularda destek sağlamaktadır. Siz sadece sitenizi geliştirirken arka planda yaşanacak bütün sorunları Lim Creative ekip domain ve hosting yönetimi başlığı altında çözmektedir. 

Peki Neden Bu Kadar Önemli?

En baş sebeplerinden bir tanesi şirketinize, kurumsal yapınıza ve doğal olarak markanıza verdiği zarardır. Basit bir sorun çözümü ancak çözülmediğinde sitenizi hatalar silsilesine girdiğinde karmaşık yapıdan çıkmak pek mümkün değildir. Sitenizin Google standarlarına göre uymadığından kalite puanlarında ki düşüşü, sizi geriye atması, sandbox filtreleri ile karşılaşmanız sadece olası bir kaç ihtimalli sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır. Maddi boyutta ki zararı ise olası bir Google Adwords reklamı veya Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya ağlarından vereceğiniz reklamlarda maliyetlerin yükselmesine neden olarak sizi yeni bir zarara uğratmasına neden olur. Sitenize yönlendirme yapıp, açılmaması hem müşteri kaybınıza hem de imajınıza zarar vermiş olur.

Anlattığımız bir kaç neden ile sadece Domain ve Hosting Yönetimi’nin hafife alınmaması gerektiğini belirtmekte yeniden fayda görüyoruz. Sitenizin olası artan trafik akışlarında tıkanmaması her daim hızlı ve erişime açık olması Lim Creative’in size sunduğu hizmet ile mümkündür. Sizde detaylı bilgi almak, hizmet hakkında aklınızda ki sorulara cevap bulmak için bize hemen ulaşın.