Dijital Tasarımlar

etkili tasarımlar ile
markanızı ön plana çıkartın

Dijital tasarım, dijital dünya da yapılan tüm tasarımları en ince ayrıntısına kadar kapsamaktadır. Dijital dünya ise tam olarak, çeşitli verilerin(profil, hesap vb.) internet ortamında bulundurulması ve kullanıcı verilerini koruma kapsamında gösterilmesidir. Bu anlamda internet ve dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte kurumsal ve bireysel olarak insanların birinci iletişim aracı haline gelmiştir.

İnsanların bu şekilde ilgi göstermesi, vakitlerinin çoğunu dijital dünya da harcamaya başlaması ile yeni bir reklam sektörünün oluşması kaçınılmaz olmuştur. Özellikle web siteleri ve sosyal medya( Facebook, Instagram, Twitter vb.) kullanıcıların fazlasıyla vakit geçirdiği, dikkatlerini çeken bir reklam alanıdır. Dijital dünya için hazırlanan bu dikkat çekici tasarımlara ise Dijital Tasarım adı verilir. Peki Dijital Tasarımı nasıl kullanabiliriz, nasıl etkili şekilde yararlanabiliriz bunu inceleyelim;

•    Dijital Tasarım denildiğinde ilk akla gelen web sitesi ve doğal olarak web tasarımdır. Bireysel veya kurumsal olarak oluşturulan web siteleri kullanıcıların dikkatlerini çekmektedir. Etkili bir tasarım ile sitenize ziyaretçi sayısını arttırabilir, ürünlerinizi insanlara sunup aynı zamanda PR yapabilirsiniz.

•    Dijital Tasarımın diğer yönü ise etkili tasarımlar ve arka planda SEO destekli çalışmalar ile üst sıralara çıkarak sitenize organik olarak ziyaretçi çekebilirsiniz. Etkili banner tasarımları vasıtasıyla blog, haber sitesi gibi yoğun şekilde trafik alan siteler üzerinden kendi sitenize dikkatleri çekebilirsiniz.

•    Sosyal medyanın dijital dünyada ne kadar önem ifade ettiğine yukarıda değinmiştik. Sosyal medya etkili şekilde kullanıldığında bireysel ve kurumsal anlamda göz ardı edilemeyecek başarılar sağlamaktadır. Etkili, dikkat çeken, kullanıcıya hitap eden tasarımlar bunun en büyük etkenleridir. Doğru bir yapılanma, doğru bir strateji ve son olarak etkili tasarımlar ile sosyal medyada başarılar sağlamak mümkündür.

Milyarlarca insanın bulunduğu dijital dünyada insanlar her saniye değişime ayak uydurmaya çalışarak hedef kitlesine hitap etmeye çalışmaktadır. Markalara bu vasıta ile erişim sağlayabilmektedir. Bireysel tanıtımınız veya kurumsal olarak çalışmalarınız için LIM Creative size bu alanda destek olmaktan mutluluk duyar. İletişim alanından hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.