Dijital Pazarlama Yönetimi

Dijital pazarlama, sanıldığı kadar yeni bir terim olmamakla birlikte karmaşadan uzak dijital dünya üzerinden yapılan etkili ve bir o kadar verimli pazarlama yöntemidir. Sosyal medyadan arama motorlarına, e-ticaret sitelerinden toplu satış kanallarına geniş bir Pazar haline gelmiştir.

Geleneksel pazarlamanında etkileri altında ilerleyen dijital pazarlama, üstüne koyarak getirdiği yenilikler ile gelişmeye devam ediyor.  Daha modern ve daha etkili kullanıcı deneyimi sunarak yeni bir oluşum halinde her geçen gün üstüne koyarak ilerliyor. E-Ticaret siteleri, sosyal medya reklamları, arama motoru reklamları en çok kullanılan yöntemler diyebiliriz.

E-Ticaret Siteleri

E-Ticaret siteleri günümüzde yaygın hale gelmiş, küçük işletmelerden zincir işletmelere kadar bir çok firma bu oluşumdan faydalanmaktadır. Ayakkabı, teknoloji, giyim, beyaz eşya gibi bir çok ürün kategorisinde ürün satın alımları gerçekleştirilmektedir. Güvenilir sistemler aracılığıyla bir çok insan oturduğu yerden alışverişlerini tamamlayarak hem vakitten tasarruf ediyor hem de daha uygun fiyatlara bulabiliyor. Bununla birlikte online ödeme ile işletmeler hızlı şekilde ödeme alabiliyor, sıkıntılı bir süreç içerisinde kendisini bulmuyor. Dijtal Pazarlamada da büyük bir yere sahip olurken, kullanıcı deneyimi ve işletmeler için faydalı olan E-Ticaret sistemlerine katılan işletme sayısı her geçen gün artmaktadır.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları ile binlerce potansiyel müşteriye erişebilir, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize tanıtabilirsiniz. Facebook Reklamları ve Instagram Reklamları bu anlamda sosyal medyanın en çok bütçe ayrılan sosyal ağları dersek yanlış olmaz. Her geçen gün artan kullanıcı sayıları ile her yaştan hedef kitleye sahip olan sosyal ağlar işletmelerinde fazlasıyla dikkatini çekiyor.  Hesaplar üzerinden günlük içerikler yayınlayarak insanların dikkatini aynı zamanda ilgisine sahip olarak düzenli takipçi artışı sağlanabilmektedir. Hızlı dönüşler için verilen reklamlarda dijital pazarlama da Google Adwords ile büyük bir paya sahiptir. Yaş, cinsiyet, ülke, bölge bir çok alanda filtreleme yapılarak en iyi hedef kitleye ulaşım sağlanabilmektedir.

Arama Motoru Reklamları ( Google Adwords Reklam )

Her gün milyonlarca arama yapılan arama motorlarında istediğiniz hizmete ulaşmak mümkün. Google’ın geliştirdiği Adwords sistemi ile başarılı bir planlamayla ilerleyerek iyi sonuçlar elde etmek hiç zor değildir. Bu konuda uzman bir Dijital Reklam Ajansı düşük maliyet yüksek verim sağlayarak hem PR çalışmanız hem de potansiyel müşteri kitlenize ulaşmanıza yardımcı olur. Şehir, bölge veya belirlenen yarı çapta bir alan, anahtar kelime analizleri gibi bir çok kriteri birleştirip etkili bir reklam stratejisi ortaya çıkarılmaktadır.

Üç başlıkta açıklasakta bir çok alt başlıkta dijital pazarlama örnekleri mevcuttur. Dijital Pazarlama stratejileri sayesinde istediğiniz cinsiyet, yaş, ülke, bölge, şehirdeki insanlara ürün ve hizmetlerinizi sunabilirsiniz. Sizde Lim Creative uzman dijital pazarlama ekibi ile başarılı bir reklam kampanyası deneyimi elde etmek ve daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.