Clubhouse Nedir? - Clubhouse Nasıl Katılırım?

Clubhouse son ayların yükselen trend uygulaması olarak karşımıza çıktı. Henüz sadece Apple cihazlar katılabilirken Android için merakla bekleniyor. Detaylar!

Farklı bir şey arıyorsanız, bir dakika ünlülerle takılabileceğiniz bir yere, ertesi gün arkadaşlarınızla takıldıktan sonra etkileşimde bulunabileceğiniz bir yer: ClubHouse
Dünyanın her yerinden aynı sektördeki insanlarla ağ kurabileceğiniz veya benzer ilgi alanlarına sahip yerel insanlarla tanışabileceğiniz bir yerde Clubhouse tam size göre - insanları gerçekten konuşturan yeni teşvik edici sosyal medya uygulaması… kelimenin tam anlamıyla dikkatleri üstüne çekti.

Kamera açık değilken göz teması, ne giydiğiniz veya nerede olduğunuz konusunda endişelenmenize gerek yok.
Bulaşıkları yıkarken, emzirirken, işe gidip gelirken, çok soğuk olduğu için yatağınızda çalışırken veya koşuya çıktığınızda bile ClubHouse’ta konuşabilirsiniz .


Her Şey Ne Hakkında?


Clubhouse'u ilk kez birkaç hafta önce insanların birbirne davet yollaması ile bir ağ oluşturmak için Clubhouse'da onlara katılabileceğini söyleyen bir mesaj gönderdiğinde duyuldu.
Hâlâ BETA aşamasındadır - yani yalnızca davet edildiğinizde erişebilirsiniz ve yalnızca Apple'ın App Store'undan kullanılabilir.
Bu özel ses uygulaması, popüler TV şovlarından müzik endüstrisinin durumuna kadar sanat ve kültürü tartışan sanal odalarda dolaşmanıza olanak tanır.
Dünyaca ünlü bir çok ünlü burada nasıl katılmak istemezsiniz değil mi?


Yalnızca Apple'da mı? Bu Adil Değil!


Bu şu an herkesin ilk tepkisi yani evet şu anda sadece Apple kullanıcıları için mevcut, bu biraz acımasızca ve adil olmayışına neden oluyor, ancak bunun bir nedeni var ve sonsuza kadar böyle kalmayacak.
Uygulama geçen yılın ortalarına doğru piyasaya sürüldü ve hala Beta test aşamasında - pazara benzer bir şey almak küçük bir başarı değil, bu yüzden 'minimum uygulanabilir bir ürün' olarak piyasaya sürüldü.
Hepimiz bir gecede başarılı olmanın çok çalışma ve özveri gerektirdiğini biliyoruz, bu nedenle bu aşamayı, geçici testi devam eden bir oyun olarak düşünün.
Bu, nihai ürünlerinin ne olacağının daha küçük, daha yönetilebilir bir versiyonu olup, işleri değiştirmelerine, geri bildirim toplamalarına ve işlerini yok edebilecek önemli sorunları çözmelerine olanak tanır.
İOS için bir uygulama geliştirmek, Android için aynı şeyi yapmaktan daha hızlı, daha kolay ve daha ucuzdur, bu nedenle Apple, kuruculara pazara daha akıllı bir yol verdi. Benzer şekilde davet edilmek, uygulamadaki kişi sayısını yönetmelerine izin verir, böylece sistemler aşırı yüklenmiş değildir.
 

Iphone Aldım, Clubhouse'a Nasıl Katılırım?


Yani, uygulamayı indirdiniz, hemen erişim beklemeyin!
Birinden davet almadıysanız, bağlantı girmenize izin verene kadar katılamazsınız.
Uygulamayı kendi başınıza indirirseniz, sanal bir bekleme listesinde olduğunuza dair bilgilendirilmeden önce bir kullanıcı adı kaydedebilirsiniz.  Sonra oturup bir bağlantı orada olduğunuzu görene ve sizi içeri davet edene kadar beklemeniz gerekir.


ClubHouse’ta Neler Oluyor?


Clubhouse'un konuşma temelli olmasının mutlak güzelliği ve gördüğünüz en ilginç şey, canlı etkileşim sona erdiğinde, sonsuza dek yok olmasıdır. Hiçbir şey kaydedilmediğinden ve hiçbiri hiçbir yere kaydedilmediğinden direkt yok oluyor. Hiç yaşanmamış gibi.

Clubhouse'un ana kuralı: Konuşmaların kaydı yoktur ve kaydedilmezler.

Sosyal medya ağ uygulaması, moderatörler tarafından barındırılan sohbet odalarından oluşur. İlgi alanlarınızı yansıtan odaları (girişimcilikten flört ikilemlerine kadar) arayabilir ve bağlantılarınızı sohbete katılmaya davet edebilirsiniz. Onlara bir istek göndererek!

Bir odaya girdiğinizde, konuyu tartışan insanları hayatın her kesiminden ve dünyanın her yerinden dinleyebilirsiniz.
Sadece dinleyebilirsiniz veya aktif bir katılımcı olabilirsiniz - telefonunuzun altındaki 'el kaldır' düğmesini kullanın ve moderatör katkıda bulunmak istediğinizden haberdar edilecektir.
Uygulama deneyimi "canlı podcast tarzı konuşmaların, panel tartışmalarının, ağ oluşturma fırsatlarının ve avantajlı çoklu oda kullanımının (kilitli ve özel arkadaşlarınızla da konuşabilmeniz için seçenekler mevcuttur), sosyal medya uygulaması gerçek hayattaki etkileşimleri taklit etmekte.
Clubhouse'da bir sohbet size göre değilse, o zaman gürültü yapmadan sessizce ayrılabilirsiniz.


ClubHouse’ta Ünlülerle Konuşabilir miyim?


Çok basit bir cevapla evet. Hatta ünlüler sizi takip bile edebilir. Sabah uyandığınızda şaşırtıcı bildirimlere hazır olun.
Arkadaşlarınızın yanı sıra, pek çok ilginç (ve çok da ilginç olmayan) insan bulacaksınız; girişimcilerden, yatırımcılardan ve pazarlamacılardan dünyaca ünlü sanatçılara kadar.
Açıkçası kendi iş kolunuzdan veya hobilerinizle ilgilenen o kadar çok insan var ki yetişmesi imkansız. Bütün gün, her gün odalara girip çıkarak ve kendine saygılı herhangi bir sosyal medya uygulamasında olduğu gibi, içeri girdikten sonra 4 saat sonra susuz bir akvaryum balığı gibi su için nefes alarak dışarı çıkarsınız.
Ünlüler istediğimiz kadar erişilebilir olmayabilir  size daha iyisini yapmanız ve sektörünüzde daha iyi olmanız için ilham veren insanları bulacağınızdan emin olabilirsiniz.
Oprah'ın ev sahipliği yaptığı bir odaya henüz rastlamamışken, beklemeye devam