Sosyal Medya

Son yıllarda, sosyal medya platformları hayatımızın her alanına dahil olmaya başlamışken etkilerinden yararlanmamak ise imkansız hale gelmiştir. Gelişen teknoloji ile birlikte sosyal platformlar çok etkin kullanılmaya başlanmıştır.
Son yıllarda oldukça popüler olan Instagram, sadece sosyalleşme aracı olarak mı kullanılmalı? Cevabınız hayır ise tam da olmanız gereken yerdesiniz! Milyonlarca kullanıcıya kısa sürede ulaşma imkanı sağlayan Instagram, işletmenizi büyütmek için fırsatınız olabilir.
Gençler arasında oldukça popüler olan Tumblr'ın ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız yazımız tam da size göre!
Threads, Facebook'un son aylarda üzerinde çalıştığı ve henüz test aşamasında olan yeni bir uygulamadır. Bu uygulama ile kullanıcılar, Instagram'daki yakın arkadaşları ile mesajlaşabilecek, hikaye yükleyip izleyebilecekler ve konum paylaşımında bulunabilecekler.
Facebook, geçtiğimiz yıllardan itibaren sık sık skandallarla gündeme gelmektedir. Bunun yanı sıra da kullanıcıları tarafından çeşitli suçlamalarla karşı karşıya kalmaktadır. Tüm bu yaşananlara rağmen Facebook, şaşırtıcı adımlar atmaya devam ediyor.
Sosyal medyada kullanılan görseller ve videolar, sizi ve markanızı ileri seviyelere taşıyacak önemli adımlardır. Bu sebeple de kullanılan her bir içeriğin boyutu, doğru hazırlanmalıdır. Doğru boyutlandırılmayan her bir içerik, sizin ve markanızın imajınızı zedeleyebilir.
Sosyal medya, hayatımızın her alanında dahil olmasıyla birlikte, her gün bilinmeyen yeni bir özellikleriyle karşılaşıyoruz. Bu pek bilinmeyen özellikler, kimi zaman kullanıcıları oldukça şaşırtıyor kimi zaman da korkutuyor. Sizler için sosyal medyanın ve sosyal medya platformlarının çok fazla bilinmeyen ve oldukça şaşırtacak özelliklerini anlattık. Keyifli okumalar!
1 Nisan 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı'na göre, artık Facebook'ta reklam gelirlerinin %18'ini devlete ödeyecek. Facebook reklam ücretlerinde indirim yapmadan KDV oranını ek olarak reklam verenlere yansıttı. Vergilerden elde edilen gelir ise devletin kasasına aktarılacak.
Instagram 2010 yılından itibaren her yıl yükselişe geçen kullanıcı sayısına sahiptir. İşletmeler potansiyel kitleyi içeriklerle yakalar. İşte planlama araçları.
Instagram ve TikTok sosyal medya uygulamaları arasında özellikle pandemi dönemi ile birlikte üst sıralara yükseldi. İşte arasında ki farklar ve gelecekleri.