SEO

Backlink, web sitesinin farklı bir web sitesine vermiş olduğu metin, video veya görsele verilen tıklanılabilir bağlantıya denilmektedir. Verilen backlinklerin sayısı da web sitenizin güvenirliğini belirlemektedir.
Sandbox, Google’ın geliştirdiği kalitesiz, sürekli kopya içerik paylaşan, kullanıcıyı yanıltan, web sitesinin bulunduğu sıralamadan daha geride çıkmasını sağlayan bir çeşit ceza sistemidir.
SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bir kısaltmadır. Başka bir deyişle SEO, web sitenizin tasarımında ve sitenizi bir arama motoruna daha çekici hale getirir.
Sitemap, web sitesi haritasıdır. Bu haritalar, web sitesi içerisindeki sayfaları, bilgileri ile beraber listeler. Bu haritaların temel amacı, tüm arama motorlarına site içerisinde bulunan sayfaları bildirmektir.
Site içi SEO; arama motorlarının yeni güncellemeleriyle birlikte önemi git gide artan bir SEO aşamasıdır. Site içi SEO çalışmaları, web sitenizin yazılım, tasarım, görsel, sayfa başlıkları vb. alanlarla ilgilidir.
SEO kurallarını bilmek, bu kurallar doğrultusunda makale oluşturmak; içeriğinizin arama motorlarında görünürlüğünü arttırabilir ve markanızın büyümesini hızlandırabilirsiniz.
SEO uyumlu web sitesi, büyük arama motorlarında üst sıralarda çıkabilecek alt yapısı olan web sitesi anlamına gelir. SEO uyumlu web tasarıma sahip olan markalar, sitelerine kolaylıkla ziyaretçi çekebilir ve potansiyel müşterileri gerçek müşterilere dönüştürebilir.
Site dışı SEO, herhangi bir web sitesinin Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralara çıkması için yapılmış çalışmalara denir. Site dışındaki tüm kaynaklar kullanılarak sitenizin müşterilerinizi trafiği arttırılması amaçlanır.
E-Ticaret sitenizi oluşturmak ve büyütmek istiyorsanız SEO tekniklerini doğru şekilde uygulamalısınız. Doğru uygulanan SEO teknikleriyle potansiyel müşterilerinizi kolaylıkla gerçek müşteriye dönüştürebilirsiniz. Bu tekniklerin neler olduğunu merak ediyorsanız sizleri yazımızda bekliyoruz!
Anahtar kelimeler, ziyaretçilerin arama motorlarında, arama yaparken kullandığı sözcükler veya cümlelerdir. Bu kelimeler, iyi planlanmış SEO çalışmalarının sonucunda ortaya çıkar. Yazımızda anlattığımız yöntemleri uygulayarak kolaylıkla sitenizin verimini ve bilinirliğini arttırabilirsiniz.