Php Yazılım Dersleri

PHP (Hypertext Preprocessor), sıkça kullanılan web tabanlı ve açık kaynak kodlu bir programlama dilidir. İlk zamanlar da kişisel web sitelerini ziyaret eden kişi sayısını sabit tutmak için hazırlanmış olmasına karşın, kısa süre içerisinde birçok kişi tarafından benimsenmiştir.
PHP, sunucu tarafı programlama dili olarak bilinir. Web uygulamaları yazmak için kullanabileceğiniz bir programlama dilidir. PHP'yi indirmek ve kullanmak ise tamamen ücretsizdir.
Çoğu programlama dili gibi PHP de betiklerinizde değişkenler yaratmanıza izin verir. Çünkü PHP gevşek yazılmış bir dildir; bu, istediğiniz zaman bir değişkenin tuttuğu veri türünü değiştirebileceğiniz anlamına gelir.
PHP betiklerinde değerleri saklamak için PHP değişkenlerini kullanmayı biliyor olabilirsiniz. PHP sabitleri benzerdir, ancak bu makalede göreceğiniz gibi önemli birkaç fark vardır.
PHP değişkenleri, betiğinizdeki değerleri depolamak için mükemmeldir, ancak kendi başlarına fazla kullanmazlar. Değişken değerleri değiştirmek için operatörleri kullanmanız gerekir. PHP operatörleri, yeni değerler üretmek için değerleri bir araya getirmenize izin verir.
PHP veri tiplerini, çeşitli skaler, bileşik ve özel veri türleriyle ilgili her ne merak ediyorsanız, yazımızda aradığınız tüm cevapları bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!
PHP dili, kodunuza yorumlar eklemenizi sağlar. Yorumlar, kodu okuması gereken programcılar için oldukça yararlı olan metin parçalarıdır. Peki bu yorumlar nasıl oluşturuluyor? İşte tüm cevaplar yazımızda!