Dijital Tasarım

Dijital ajans, dijital pazarlama ile ilgilenen kurumlar için kullanılan bir terimdir. Bu kavram her ne kadar geniş kapsamlı gözükse de sadece pazarlamanın dijital boyutunda işlerini yürüten ajanslar için kullanılmaktadır.
UX deneyimi, sitenize gelen ziyaretçilere yön göstererek hem siteyi hem ziyaretçinin amacına en kısa yoldan ulaştırmayı hedeflemektedir. Kullanıcı deneyimi, bir yandan da site içi satış ve dönüşüm yüzdelerini arttırır.
Günümüzde, iyi bir tasarım programı bulabilmek büyük bir sorun haline gelmiştir. Özellikle de Web Tasarım ile ilgili iyi program bulmak tamamen güçleşmiştir. Biz de sizler için en iyi Web Tasarım programlarını listeledik!
UX, genel olarak tüm detaylar ile ilgilenmektedir. İlgili ürünün kullanımı, tasarımı, anlaşılabilirliği, memnuniyeti gibi bir çok konuyu ele alır. UI ise sadece bu oluşan deneyimin tasarım kısmıyla ilgilenmektedir.
Web sitesi oluşturulurken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Bu kritik noktaların biri veya birkaçı atlanırsa, sitenizin hem ziyaretçi sayısı hem de değeri gittikçe azalır. Bu ve bunun gibi birçok olumsuzlukla karşılaşmamak için de yazımızı dikkatle okumalısınız!
Web tasarım, tasarım fikirlerinin bir araya gelip internet ağlarında aktif olarak kullanılarak web sitelerinin oluşturulmasına denilmektedir. Yapılan web tasarımı UX deneyimi sunmalıdır. Çünkü, bir sitenin tanınırlığını ve ziyaretlerini arttırmak için, kullanıcıların site içerisinde gezerken güzel bir deneyim yaşaması gerekmektedir.
Web tasarım fiyatları, günümüzde firmadan firmaya sürekli olarak değişmektedir. Herhangi bir net standart olmasa da bir ajans ile konuşurken nelere dikkat etmelisiniz? İşte bu gibi soruların cevaplarını yazımızda kolaylıkla bulabilirsiniz!
Web sitelerinin, istenilen zaman diliminde belli özelliklerini düzenlenmesini sağlayan yönetim paneli -admin paneli olarak bilinir- , yazılı ve görsel içerikleri, ekstra hiçbir yazılım bilgisi olmadan düzenlenmesine olanak sağlayan kullanıcı panellerdir.
Google arama parametreleri, internet kullanıcılarının arama motorunda gereksiz vakit harcamasını engellemek ve aradıklarını kolayca bulabilmeleri için geliştirilmiş kelimeleri ifade eder.
Google örümcekleri her siteyi, her sayfayı ziyaret eder. Bu ziyaretlere tarama bütçesi (Crawl Budget) denir. Google tarafından sayfanız ne kadar çok ziyaret edilirse değeriniz o kadar artar ve siteniz popüler olur.