Blog İçeriği Üretimi ve Yönetimi

Uzman kişiler tarafından, SEO kurallarına uygun olarak üretilen ve yönetilen bloglar, kısa süre içerisinde Google Arama Motoru Optimizasyonu'nunda kalite puanınızı arttırmanızı sağlayabilir.

Blog içeriği ve yönetimi, günümüzde temel olarak SEO için yapılması gerekenler listesine en baş sıralardan girmektedir. Site içi SEO denilen yapının temel bileşelerinde arasında yer almaktadır. İyi bir web site tasarımına sahip olmak, etkin bir sosyal medya kullanımı tamamen yeterli değildir. Bu nedenle dijital ortamda tamamen gelişmek, ön plana çıkmak için içerik yönetimi en önemli şarttır.

İçerikler, işletmenizin tamamen faydası adına yapılır. Nasıl aracınıza yakıt doldurmadan ilerleyemiyorsanız, web sitenize içerik eklemezseniz sizin için sadece boş alan olarak kalacaktır. Tasarım anlamında ne kadar mükemmel olursa olsun, blog içeriğiniz ve yönetimizin alt yapısı sağlam değil ise ilerleyen dönemde yaşayacağınız sorunlardan sadece bir kaçı; reklam maliyetleri, Google üst sıralarda çıkamama, Sandbox filtreleri olarak sayılabilir. Rekabetin yüksek olduğu sektörlerde bir sıra bile geriye düşmek size müşteri kaybettirip maddi anlamda zarar verirken böyle bir senaryo da zararın boyutunu görmek güç olmasa gerek.

Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtırken yayınlayacağınız içerikler sitenizin Google Arama Motoru Optimizasyonu’nunda kalite puanlarınızı belirler. Başlıca kriterler vardır. Bunlar sitenizin hızı,mobil uyumluluğu, responsive olması, içeriğinizin kalitesi, içeriğinizin doğruluğu olarak karşımıza çıkmaktadır.Google’ın istediği kullanıcı deneyiminin yüksek olmasıdır. Bunun için bir arama yapıldığında en hızlı,en doğru, en kaliteli sonuca ulaşmasını istemektedir. 

Lim Creative ekibi sizin sektörünüze ve işinize istinaden ihtiyaçlarınıza bakarak ona uygun içerikleri üretir ve sitenizi ön plana çıkartmada yardımcı olur. Kullanılacak içerikler işletmenizin tanınmasına, arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza olanak sağlar.Site değerinizi arttırarak siz de rakiplerinizin önüne geçebilir, daha fazla kullanıcıya ulaşma imkanı sağlayabilirsiniz.