Banner Tasarımı

Dijital platformlarda en önemli etkenler biri de tabii ki reklamlardır. Bu çok farklı şekillerde karşınıza çıkabilir. Web sitelerinde en çok öne çıkanlardan bir tanesi olarak söyleyebileceğimiz ise bannerlardır. Banner tasarımları sadece reklam görseli olarak kullanılabileceği gibi, kendi ürünlerinizi tanıtım amaçlı kullanabilirsiniz. Web sitelerin reklam alanlarında(genelde sayfanın sağ ve sol kısmında) bulunan bannerlar kullanıcınların gezinti esnasında dikkatini çekmektedir. Genel anlamda arama motorları üzerinde yaptığı aramalar sonucuna göre çıkan reklamlar kullanıcıyı ürüne veya hizmete teşvik etmektedir.

Genelde boyutlandırması 8x12 olarak karşımıza çıkan bannerlar, sektöre ve ihtiyaca göre değişiklikler de gösterebilmektedir. Aynı şekilde formatı JPEG yerine FLASH, GIF şeklinde olabilmektedir.Tasarımlarınızı hazırlarken sadece göze hoş görünen bir tasarımı değil, işinizi en iyi şekilde yansıtabilecek kullanıcıyı harekete geçirecek “Call to Action” üzerinden size en iyi şekilde fayda sağlıyoruz. Kullanıcıyı harekete geçirerek reklam üzerinden yönlendirme sağlanarak hem trafik akışını arttırıyor hem de ilgisini arttırarak olası bir ürün veya hizmet alışverişini sağlıyoruz. 

Lim Creative dijital pazarlama da öne çıkan anlaşılabilirlik, görünüm, kullanılabilirlik gibi bir çok olguyu baz alarak size hizmetini sunar. Kaliteli, öznel, çizginizi sağlayacak tasarımları sunarak kurumsal kimlik tasarımınıza da fayda sağlıyor, yarattığımız çizgi de ön plana çıkartarak hedef kitlenize ulaşmanızda yardımcı oluyoruz. Siz de detaylı bilgi almak ve daha fazla hizmetten yararlanmak için hemen ulaşın.