2021 En İyi 8 Tipografi Tasarım Trendi

Tasarımlara yön veren Tipografi Tasarım Trendleri 2021 yılında tasarımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. İşte 2021 Tipografi Tasarım Trendleri.

Grafik tasarım trendleri nadiren çok uzun süre tutuluyor, bu nedenle 2021'de tipografide neyin etkili olacağını tam olarak tahmin etmek zor.

Popüler yazı tipi stilleri genellikle hiçbir yerden ortaya çıkmaz, bu yüzden bunu göz önünde bulundurarak, hangi niş favorilerin bu yıl merkezde yer alacağını tahmin edebiliyoruz.

2021'de dikkat etmeniz gereken en önemli 8 tipografi tasarım trendini burada bulabilirsiniz:
 

El Yazısı Yazı Tipleri


2020'de alışılmadık bir durum olmasa da, bu yıl el yazısı yazı tiplerinin popüler olmasını bekliyoruz. El yazısı yazı tipinin gevşek ve insani hissi, küçük işletmenizin daha az kurumsal ve daha ulaşılabilir görünmesine neden olabilir.

Bir müşterinin sizi bir işletme yerine bir kişi olarak görme olasılığı daha yüksektir; bu, misafirperver ve geleneksel bir his yaratmaya çalışıyorsanız faydalı olabilir. Genellikle büyük ölçekli kuruluşlar için uygun olmasa da, bunun gibi yazı tipleri, müşterileriyle daha fazla ilişki kurmak isteyen küçük şirketler için idealdir.
 


Vintage Yazı Tipleri


El yazısı yazı tiplerine benzer şekilde, vintage tipografi tasarım trendi, birisinin gördüğü zaman sahip olabileceği duygusal bağlantı sayesinde popülerlik kazanmaktadır. Klasik tipografiyi seviyorlar çünkü tanıdık geliyor ve nostaljik hissedebilecekleri bir şey.
Bu yazı tipi, bir kişinin geçmişinden veya çocukluğundan yararlanmaya çalışan küçük işletmeler için mükemmeldir. Biriyle böyle bir bağlantı kurmak, onları müşteri olmaya teşvik etmenin harika bir yoludur.
 
Kesikler ve Kaplamalar

Giderek daha fazla web sitesi tasarımı ve basılı pazarlama materyali, kesik yazı tiplerinin sunduğu derinlikten yararlanıyor. Temelde bir şeye bakmayı daha ilginç hale getiren bir tasarıma katman eklemek için bir fırsat.

Metninizi kaplamak için görüntüleri veya ilginç desenleri birleştirmenin harika bir yoludur. Ayrıca, çok süslü bir şey yapmak zorunda kalmadan tasarıma üç boyutlu bir etki verirler.

Değişken Yazı Tipleri

Web sayfalarını tasarlarken veya çevrimiçi markanızı iyileştirirken standart yazı tipleri biraz kısıtlayıcı olabilir. 2021'de gelişmesini beklediğimiz bir trend, değişken yazı tiplerinin kullanılmasıdır. Bu yazı tipleri, genişlik, ağırlık ve genellikle çok fazla değiştiremeyeceğiniz diğer nitelikler söz konusu olduğunda dinamik ayarları kullanır.

Değişken yazı tipleri temelde bir arada çok sayıda yazı tipidir ve neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak kolayca düzenlenebilir ve daha ince, daha kalın benzeri şekilde değiştirilebilir. Duyarlıdırlar, bu nedenle birisinin kullanabileceği herhangi bir cihaz için uygundurlar ve artan kullanıcı deneyiminin önemi ile birlikte, 2021'de muhtemelen daha fazlasını göreceğiz.

Karşıtların çekimi

İster büyük ister küçük ister siyah beyaz olsun, zıt unsurlar tipografi söz konusu olduğunda büyük bir başarı olabilir. Büyük ve yüksek puntolu metin birisinin dikkatini çeker ve daha küçük yazı tipi ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar.

Devrim niteliğinde bir fikir değil. Altında teklifin ayrıntılarını içeren devasa bir 'SATIŞ' işaretini düşünün, ancak tipografide de popülaritesi artıyor. Önemli bir şeye vurgu yapmanın ve gerçekten dikkat çekmenin yaratıcı bir yolu.

Tekrarlama

Ortaya çıkan bu tipografi tasarım trendi için Kanye West'i suçlayabilirsiniz. Aynı kelimeyi veya ifadeyi tekrarlamak, mesajınızın öne çıkmasını sağlamanın basit ama etkili bir yoludur. Kanye bunu en meşhur olanı The Life of Pablo albümüyle yaptı, ancak küçük işletmeler ve sanatçılar için de popülerliği artıyor.

Böyle tipografi söz konusu olduğunda hiçbir kafa karışıklığı yok. Metnin zor işi yapmasına izin verirsiniz ve görüntüler için endişelenmenize gerek kalmaz. Sürekli aynı sözcükler olsa da, güçlü bir görsel ifade.

Müşterilerinin ilgisini çekmeyi amaçlayan küçük, sanatsal işletmeler için büyük olasılıkla böyle bir tipografi göreceksiniz.
 
 

Yazı Tipi Karışımları

 
 
Bu doğru yapmak için zor bir iş ama doğru yapıldığında yaratıcı ve göz alıcı. Farklı yazı tipleriyle oynayın ve hangilerinin birlikte kullanıldığını görün. Sanat ve kaos arasında ince bir çizgi vardır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun çünkü mesajınızın okunması veya anlaşılması zor olmasını istemezsiniz.

Farklı stiller ve yazı tipleri, sizi içine çeken çekici bir tasarım oluşturmak için iyi bir şekilde bir araya gelir. Beğendiğiniz yazı tipleriyle oynayın ve neyin işe yaradığını görün.
Ayrıca, tasarımınızın içeriğini aklınızda bulundurun çünkü kelimelerin ve yazı tiplerinin kombinasyonunun alakalı ve uygun olması gerekir.
 
 

Renkli Yazı Tipleri

 
 
Canlı, enerjik ve tutkulu küçük bir işletme iseniz, renkli bir yazı tipi kimliğinizi potansiyel müşterilere gerçekten sergileyebilir. 2021'de markaların geleneksel siyah yazı tiplerinden uzaklaşarak gökkuşağının tüm renklerini kucaklamasını bekliyoruz.
Öne çıkmanıza yardımcı olacak ama aynı zamanda sizi bir işletme olarak en iyi yansıtan renkleri seçin. Çok gürültülü veya dikkat dağıtıcı herhangi bir şeyden kaçının çünkü tek yapacağınız şey dikkat çekmek yerine sinir bozmak olacaktır.